Aktualności

03 czerwiec 2012

2012-06-02

Kościół w Polsce obchodzi dziś V Dzień Dziękczynienia, pod hasłem „Dziękujemy za dar życia i rodzinę”. Członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Zapraszamy dziś o godz. 18.00 na Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30.

Dziś na Mszy o godz. 18.30 i po niej będziemy gościć afrykańską grupę ewangelizacyjną „CLARET – GOSPEL”, z misji Ojców klaretynów na Wybrzeżu Kości Słoniowej. To nie będzie jedynie koncert, ale przede wszystkim świadectwo wiary i uwielbienia Boga, które pokaże, jak śpiewem i tańcem modli się Afryka. Zapraszamy wszystkich na to niecodzienne spotkanie.

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek (05.06) Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika; w piątek (08.06) Wspomnienie Św. Jadwigi, Królowej; w sobotę (09.06) – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego

We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się w Sali teatralnej wykład Jarosława Sellina pt. Testament Lecha Kaczyńskiego.

W czwartek po Uroczystości Świętej Trójcy obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Po zakończeniu Mszy Św. o godz. 17.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji przebiegać będzie jak zwykle ulicami: Twardą, Jana Pawła oraz Grzybowską. Ołtarze przygotują zespoły parafialne: 1 – Neokatechumenat i młodzież, 2 – Kościół Domowy, 3 – Żywy Różaniec, 4 – Totus Tuus i Odnowa w Duchu Świętym. Prosimy panie o wzięcie obrazów i feretronów - zbiórka przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego przed Mszą Św. o godz. 17.00. Procesja Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w eucharystyczną obecność Bożego Syna - zapraszamy wszystkie zespoły parafialne, asystę liturgiczną, dzieci I – Komunijne i rocznicowe oraz wszystkich wiernych.
Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się wyjątkowo Mszą Św. w kościele św. Anny o godz. 10.00. Orszak procesyjny uda się na Plac Piłsudskiego.

W najbliższy piątek (08.06) będziemy obchodzić w naszej parafii 25 rocznice Mszy Świętej, która bł. Jan Paweł II zainaugurował Kongres Eucharystyczny. Modlitwę dziękczynną rozpoczniemy już w przeddzień tej rocznicy, podczas procesji Bożego Ciała, którą poprowadzi ks. Janusz Bodzon – nowy Kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Przez cała oktawę Bożego Ciała, w dniach od 8 do14 czerwca, będziemy wspominać w czasie nabożeństw czerwcowych z procesja pamiętne dni Kongresu sprzed 25 lat.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela - Bez Boga niespokojne jest serce człowieka - kazanie wygłoszone na Jasnej Górze do samorządowców. Cała prawda o Palikocie. Jak dożyć emerytury. W Gościu Niedzielnym - Tego chciał Jan Paweł II Światowe Spotkanie Rodzin. Portugalia z bliska. Prokuratura oczyszcza Komisję majątkową. W Idziemy Jak wierzyć w Trójcę św. Krzyż na Pałacu Kultury. Boże Ciało w Stolicy - zmieniona trasa. Polecamy także: Źródło, Arka, Cuda i Łaski, Różaniec , Miłujcie się, Któż jak BÓG miesięcznik o aniołach. Głos Ojca Pio. Nasza Rodzina. Dla dzieci: Ola i Jaś, Anioł Stróż, Dominik idzie do I Komunii. Mały Gość Niedzielny.

Informujemy, że kontener na makulaturę w ramach akcji makulatura na misje będzie przed kościołem 8, 9, 10 czerwca 2012r. Prosimy naszych parafian o zbieranie makulatury i przekazywanie na cele misyjne.

Zapraszamy na koncert organowy dziś po Mszy Św. o godz. 12.30.Copyright © 2008-2014, Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, Wszystkie prawa zastrzeżone